Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тебе

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету , мета якого залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.

Цю традицію запровадили в Європі в 2004 році, бо питання інформаційної безпеки виявилися актуальними для різних країн світу. В тому, щоб зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів, спаму зацікавлений будь-який інтернет-користувач.

В останні роки у віртуальний світ все частіше заглядають діти. В той же час, далеко не всі дорослі усвідомлюють потенційну загрозу спілкування підростаючого покоління з електронною машиною. Діти легко «підсаджуються на голку» інтернет-розваг, часто-густо зовсім не призначених для них. Більш того, дитина через незрілість психіки не в змозі адекватно оцінити отриману, за допомогою Глобальної мережі, інформацію. З позицій закону багато інтернет-погроз не є протиправними, але вони явно неприпустимі з позицій моралі. Тому в даному випадку актуальною стає допомога самого суспільства. З проблем безпеки дітей в Інтернеті у багатьох країнах діють «гарячі телефонні лінії», що приймають інформацію про небезпечні сайти, проводиться психолого-педагогічна оцінка змісту мережевих ресурсів.

Щоб розширити й поглибити знання дітей про безпечний Інтернет з учнями було проведено профілактично-розвивальне заняття "Безпека дітей в Інтернеті".

/Files/images/IMG_20180205_112517.jpgВправа "За і проти"

/Files/images/IMG_20180205_113807.jpgАнкетування учнів 10 класу "Рівень поведінки в Інтернеті"

/Files/images/IMG_20180205_151016.jpgВправа "Друкарська машинка"

/Files/images/IMG_20180205_151927.jpgГра "Кубик"

/Files/images/IMG_20180205_152143.jpgОбговорення та прийняття правил безпечного Інтернету

10 золотих правил безпечного Інтернету.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Не заходити на аморальні сайти.
7. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
8. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
9. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
10. Не виконувати прохання, про які просять зовсім вам чужі люди по той бік екрану.

Кiлькiсть переглядiв: 272

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.