РОЗКОЛЯДА "ДОБРОТУ НЕСЕМ У СВІТ"

Ось і добігають кінця новорічно-різдвяні свята. Це винятково багатий, веселий, радісний період, що відрізняється від усіх інших своєю особливою обрядовістю, багатством фольклору, етнографічною оригінальністю, найбільшим збереженням стародавньої передісторичної культури. В цей час головне завдання кожної родини – гідно підготувати себе і свою душу, свою хату і господарство до визначних в житті християнина свят. У зв’язку з цим Новорічно – Різдвяні свята багаті різноманітною атрибутикою, яка символізує і утверджує віру людини у всемогутнього Бога, а також у надприродну силу різних явищ природи та окремих предметів.

Залучити дітей до джерел і витоків народної мудрості потрібно із раннього віку. З цією метою в дошкільному закладі була проведена розвага-розколяда "Доброту несем у світ"

«Розколяда» - це проводи різдвяно-новорічних свят, які справляють так гучно, як і їх початок .Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчується вулична коляда, щедрівки, вертепи. В народі кажуть: «Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі».

Сьогодні до наших найменших - дошкільників завітали учні школи, щоб ознайомити їх з історією свята.

/Files/images/P1305177.JPGПрийшли вас вітати До вашої хати, щоб щастя вам побажати!

Хай ангел торкнеться ніжним крилом,
Зігріє серце різдвяним теплом,
Хай радість та щастя наповнить ваш дім,
Поселиться радість і спокій у нім!
А ми будемо колядувати
Та миру й добра вам віншувати!

/Files/images/P1305188.JPGСпільна коляда "Добрий вечір тобі...."

Малеча, за цікавий захід, подякувала своєю дитячою колядкою.

/Files/images/P1305190.JPGГей летить колядка для Ісусенятка від маленьких діток та ангелятка...

Прощавайте, мир вам, люди,
Хай вам щастя буде всюди.
Будьте чесні та багаті,
Майте долю добру й гожу,
Тільки вірте в ласку Божу.

Дай, нам Боже.

/Files/images/P1305186.JPG

Традиційна різдвяно-новорічна обрядовість не лише підносить високо-релігійне і загальнолюдське почуття, а й глибоко виявляє колективне та національне почуття єдності і любові. Нехай же всі щирі побажання здійсняться, а відчуття єдності допоможе нам згуртуватися й сьогодні, у велику і відповідальну пору визвольних змагань, згуртуватися кожною сім'єю, робочим колективами, дитячою групою, класом, шкільною родиною, усією нацією! Хай ведуть нас до цього споконвічні ідеали, виявлені в неперевершених своєю святковістю, красою, добром і любов'ю обрядах, звичаях і традиціях, народному колядуванні і щедруванні.

Кiлькiсть переглядiв: 301

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.