/Files/images/296150549_1530269074096790_4107971575715673050_n.jpg Україна вперше відзначає нове свято – День державності

День Української Державності запроваджений Указом Президента України на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів. День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів. Це свято встанолює зв'язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України. Знаково, що в цьому році Україна відзначає 30-ту річницю затвердження головних символів державності – урочистої мелодії Державного Гімну України та Малого Державного Герба України.

Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – росію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці - непереможний та вільний народ.

Найціннішим скарбом храму душі людської завжди була віра. Саме у вірі Христовій гартувалася і міцніла українська державність. І в той час, коли в нашій країні триває війна, щира молитва допомагає зміцнити дух і стає підтримкою

Нехай Віра, що живе у наших Серцях,

Об'єднує і Надихає на Добрі справи.

Нехай в Україні та в кожній родині

Запанує Мир і Злагода!

Кiлькiсть переглядiв: 169

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.