Здоров'я -основна цінність, яку нам подаровано від народження, яку ми маємо берегти. З метою популяризації здорового способу життя у закладі проходив фестиваль ранкової зарядки.


/Files/images/IMG-7440340d7861af528c8c731397a1d12e-V.jpg

Однією з основних ознак здорового способу життя є висока фізична активність – рух. Величезні можливості, закладені в організмі кожної людини, можуть бути реалізованіуздоров'яйактивне довголіття тільки за умови постійнихфізичнихнавантажень.

Сприяє низькому рівневі фізичної активності науково-технічний прогрес – автоматизація промисловості, розвиток транспорту, механізація домашньої праці, телефонізація, телебачення, що скоротили до мінімуму рухову активність людини.

Гіподинамія (мала рухливість) призводить до збільшення навантаження на серцевий м'яз. Коли людина ходить, бігаєчи займається фізичними вправами, м'язи, натискаючи на судини (вени, артерії, що знаходяться поруч з м'язами), допомагають серцю перекачувати кров на периферію, а венами–до серця. Коли людина не рухається, цього не відбувається, серце швидко зношується, виконуючи важку роботу, а йому за хвилину доводиться перекачувати 4-5 л крові. Під час роботи м'язів відбувається«згорання»тієї енергії, що надходить з їжею. При малорухомому способі життя, незбалансованому харчуванні запаси енергії відкладаються у вигляді жирів (надмірна вага), холестерину в судинах (стенокардія, інфаркт, інсульт), а відкладення солей веде до остеохондрозу.

Під час спокою більша частина легенівне бере участівакті дихання, що спричиняє застій слизу. Тоді є більше шансів захворіти на пневмонію, бронхіт.Цедалеко не повний спектр тих змін, що відбуваються в організмі при гіподинамії. Висновки однозначні–при малорухливомому способі життястраждають усі органи і системи, у тому числі й серцево-судинна, щодозахворюваньякої Україна посідає одне з перших місць у світі.Тож треба розуміти, що рух – це життя, а фізкультура і спорт поліпшують стан здоров'я, надають упевненості у своїх силах, зміцнюють почуття самостійності та корисності людини для себе й оточення.

Цікаво знати

Людина біологічно«запрограмована»на велику рухову активність.Японські вчені помітили цікаву закономірність – за останні десятиліття зростання захворюваності на діабет пропорційне збільшенню кількості автомобілів. Пересування на колесах сприяє розвитку огрядності, яка призводить до цієї хвороби. Спеціалісти підрахували, що для задоволення потреби в рухах дитина 3-4 років повинна робити щодня від 9 до 10,5 тисяч кроків, 5-6 років – 11-13,5 тисяч, 7 – 14-15 тисяч, 8-10 – 15-20 тисяч, 11-14 років – 20-25 тисяч кроків.

Дослідники з питань фізичної культури вважають, що об'єм рухової активності за тиждень має становити для людей старших 25 років–6-10,для 18-25 років–10-14,для школярів–14-21,а для дошкільнят–21-28 годин на тиждень.

У 88,9% активних фізкультурників ризик серцево-судинних захворювань відсутній або мінімальний. У той же час у людей, які не займаються фізичною культурою, в тих же самих вікових групах ризик явний або виражений у 54%. Це означає, що переважна більшість свідомо чи в результаті необізнаності заперечує чи не єдиний засіб врятувати своє здоров'я, надаючи заняттям фізичною культурою лише незначну частину свого вільного часу (0,5%–жінки, 1,5%–чоловіки).

Рух здатний замінити всі ліки, але жоднілікине замінять руху.

Кiлькiсть переглядiв: 73

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.